Facebooktwittergoogle_plusmailFacebooktwittergoogle_plusmail

L’Escola de l’Ésser i el Mestre en meditació Xavier Puigdevall us recomanem els millors concerts de música clàssica que se celebren al nostre voltant.

L’únic propòsit i raó final de tota la música hauria de ser la glòria de Déu i l’alleujament de l’esperit.” – Johann Sebastian Bach –

Compondre no és difícil, el complicat és deixar caure sota l’escriptori les notes supèrflues.”
– Johannes Brahms –

L’arquitectura és una música de pedres i la música, una arquitectura de sons.
– Ludwig van Beethoven –

GENER

 

7 Gen.

12:00h.

 

L'AUDITORI 
JOVE CAPELLA REIAL DE CATALUNYA: JOAN CEREROLS
Jordi Savall, dirección

PROGRAMA


CEREROLS:
Misa de Difuntos y Misa de Batalla 

 

11 Gen.

20:00h.

 

PALAU DE LA MÚSICA CATALANA
DANIEL BARENBOIM
Daniel Barenboim, piano

PROGRAMA

Programa per determinar 

 

14 Gen.

19:00h.

 

L’AUDITORI
GUSTAVO DUDAMEL I LA FILHARMÒNICA DE VIENA
Filharmònica de Viena
Gustavo Dudamel, director

PROGRAMA:

MAHLER: Adagio de la Simfonia núm. 10
BERLIOZ: Simfonia Fantàstica

 

15 Gen.

20:30h.

 

PALAU DE LA MÚSICA CATALANA
MARTHA ARGERICH
Martha Argeric, piano
Gabriele Baldocci, piano

PROGRAMA

SCHUMANN: Escenes d’infants, op. 15
MOZART: Sonata per a dos pianos en Re M., K. 448
RAKHMÀNINOV: Suite per a dos pianos nº. 1, op. 5
RAVEL: ‘La Valse’ per a dos pianos

20 Gen.

19:00h.

 

L’AUDITORI
YUJA WANG & CHAMBER ORCHESTRA OF EUROPE
Yuja Wang, piano
Chamber Orchestra of Europe
Lorenza Borrani, concertino

PROGRAMA

MENDELSSOHN: Obertura “Die Schöne Melusine”, op. 32
BEETHOVEN: Concert per piano nº. 1, op. 15 
MENDELSSOHN: Extractes de “El somni d’una nit d’estiu”, op. 21
CHOPIN: Andante spianato i Gran Polonesa brillant, op. 22 

21 Gen.

19:00h.

 

PALAU DE LA MÚSICA CATALANA
BACH EN LA INTIMITAT
Qvinta Essençia
Vespres d’Arnadí
Dani Espasa, director

PROGRAMA

Abans d’iniciar la composició dels grans cicles de Leipzig,
Bach ja havia explorat el territori de les cantates.
Especialment durant la seva etapa a Weimar, va escriure’n algunes
que permeten una interpretació en
petit format.

26 Gen.

21:00h.

 

TEATRE-AUDITORI SANT CUGAT
LA CINQUENA DE TXAIKOVSKI
Diego Martín Etxebarría, director
Vadym Kholodenlo, piano

PROGRAMA

JESÚS TORRES: Tres pinturas Velazqueñas
RAKHMÀNINOV: Concer per a piano i orquestra nº 2, op. 18, en Do m.
TXAIKOVSKI: Simfonia nº. 5uintet, op. 64, en Mi m.

 

28 Gen.

19:00h.

 

PALAU DE LA MÚSICA CATALANA
LES CUATRE ESTACIONS
Forma Antiqvua
Aarón Zapico, director

PROGRAMA

BRITTEN: Simple Symphony, op. 4
HÄNDEL: Concerto Grosso 
VIVALDI: Les quatre estacions, op. 8 

 

 

 

 

 

FEBRER

 

1 Feb. 

20:00h.

 

PALAU DE LA MÚSICA
PHILIPPE HERREWEGHE & COLLEGIUM VOCALES GENT
Collegium Vocale Gent, cor i orquestra
Dorothee Mields, soprano
Alex Potter, alto
Thomas Hobbs, tenor
Peter Kooij, baix
Philippe Herreweghe, direcció

PROGRAMA

BACH, “Ärgre dich, o Seele, nicht”, BWV 186
BACH, “Herr, gehe nicht ins Gericht”, BWV 105
BACH, Misa brevis, BWV 234 

 5 Feb.

20:30h.

 

PALAU DE LA MÚSICA CATALANA
ELISABETH LEONSKAJA
Elisabeth Leonskaja, piano

PROGRAMA

BEETHOVEN, Sonata nº 30 en Mi M., op. 109
BEETHOVEN, Sonata nº 31 en La b M., op. 110
BEETHOVEN, Sonata nº 32 en Do m., op. 111

7 i 8 Feb. 

20:30h.

 

PALAU DE LA MÚSICA CATALANA
INTEGRAL DE L’OBRA PER A TECLAT SOL DE BACH
Benjamin Alar, Clave

PROGRAMA

BACH, Suites ingleses
BACH, Suites franceses
BACH, El clave ben temperat (selecció)

9, 10, 11 Feb. 

20:00h.

 

L’AUDITORI
MARIA JOÃO PIRES I IGNASI CAMBRA
Kazushi Ono, director
Maria Joao Pires, piano
Ignasi Cambra, piano

PROGRAMA

CRUIXENT, Encarrec de la Fund. SGAE i la AEOS. Estrena absoluta.
MOZART, Concert per a 2 pianos i orquestra nº. 10, KV 135 en Mi b M.
BRAHMS, Simfonia nº. 1 en Do m., op. 68 

12 Feb. 

20:30h.

 

PALAU DE LA MÚSICA CATALANA
MÜNCHNER PHILHARMONIKER ORCHESTER
Münchner Phiharmoniker Orchester
Javier Perianes, piano
Pablo Heras-Casado, director

PROGRAMA

HAYDN,    Simfonia nº. 50 Hob I/50
BARTÓK,  Concert per a piano nº. 3, en Mi M., Sz. 119
DVORÁK, Simfonia nº. 7, en Re m., op. 70

13 Feb. 

20:30h.

 

L’AUDITORI
SEGONA DE MALHER
Orquestra Simfònica del Teatre Mariinsky
Cor Ibercamera (Mireia Barrera, directora)
Valery Gergiev, director

PROGRAMA

MAHLER, Simfonia nº. 2, “Resurrecció”

18 Feb.

19:00h.

 

TEATRE AUDITORI DE GRANOLLERS
OCGR AMB JOSEP COLOM
Corraldo Bolsi, director
Josep Colom, piano

PROGRAMA

BEETHOVEN, Concert per a piano, nº 5 
MENDELSSHON, Simfonia nº 1 

 

18 Feb.

19:00h.

 

AUDITORI DE GIRONA
VIVIANE HAGNER
Viviane Hagner, violí
Nicole Hagner, piano

PROGRAMA

BARTÓK,   Rapsòdia per a violí i piano nº 1, Sz. 87 
DEBUSSYSonata per a violí i piano  
BEETHOVENSonata per a violí i piano nº 5, op.24, “Primavera”
BRAHMSSonata per a violí i piano nº 3, en Rem., op. 108  

21 Feb.

20:30h.

 

PALAU DE LA MÚSICA CATALANA
NÚRIA RIAL & ALBERT GUINOVART
Núria Rial, soprano
Albert Guinovart, piano  

PROGRAMA

POULENC,    Fiançailles pour rire 
RAVEL,          Pavane pour une infante défunte;
                       5 Méludies populairs grecques
POULENC,    Improvisation nº 15 “Hommage à Edith Piaf” 
                       Improvisation nº 12 “Hommage à Schubert” 
                       Air Romantic; Air champêtre; Air vif   
TOLDRÀ,       Camins de fada; Canço incerta; Canço de l’Amor que passa
                       Les garbes dormesn al camp; Canço de passar cantant
SCHUMANN, Er ist gekommen; Liebst Du um Schönheit; Das Veilchen 
MENDELSSOHN, Im Herbst Op 9-V; Winterlied Op 19-a III;
                              Wenn sich 2 Herzen scheiden; Nueu Liebe;
                              Rondo Capriccioso, Op 14

25 Feb.

19:00h.

 

AUDITORI DE GIRONA 
DALIA QUARTET  
Elena Rey, violí
Oleguer Beltrán, violí
Anna Puig, viola
Erica Wise, violoncel  

PROGRAMA

BACH,         Fuga (de l’Art de la Fuga) 
HAYDN,      Quartet op. 20/5, en Fa M  
GERHARD, Quartet nº 2 
BRAHMS,   Quartet op. 51/1 

25 Feb.

19:00h.

 

L’AUDITORI
CARLOS MENA 
Carlos Mena,contratenor
Solistes de la BECA BACH
Ensemble BACH ZUM MITSINGEN
Daniel Tarrida, orgue i direcció 
Pau Jorquera, direcció 

PROGRAMA

PERGOLESI,  Salve Regina 
BACH,            Tilge, Höchster, meine Sünden BWV 1083
                        (transcripció del Stab Mater de G.B. Pergolesi) 
PERGOLESI,  O sacrum convivum 
CALDARA,     In Lagrime Stemprato  
BACH,            Suscepit Israel puerum suum BWV 1082 
                        (transcripció del Magnificat d’Antonio Caldara)
CALDARA,     Crucifixus a 16 voci  
BACH,            Vergnügte Ruh, beliebte Seelenlust BWV 170 /
                        Singet dem Herrn BWV 225

28 Feb.

20:30h.

 

PALAU DE LA MÚSICA CATALANA 
GRIGORY SOKOLOV 
Grigory Sokolov, piano  

 

PROGRAMA

PER DETERMINAR
                

 

 

 

 

 

MARÇ

 

 6 Març

20:30h.

 

PALAU DE LA MÚSICA CATALANA
LONDON SYMPHONY ORCHESTRA
London Symphony Orchestra
Ann Hallenberg, mezzosoprano  
Sir John Eliot Gardiner, director 

PROGRAMA
SCHUMANN,  Obertura, scherzo i finale, op. 52  
BERLIOZ,        Les nuites d’eté, op. 7  
SCHUMANN, Obertura de Genoveva, op. 81 
SCHUMANN, Simfonia nº 4, en Re m., op. 120  

11 Març  

19:00h.

 

TEATRE-AUDITORI DE GRANOLLERS
OCGR AMB GUY VAN WAAS
Guy Van Wass, director 
Mariona Camats, violoncel  

PROGRAMA

TXAIKOVSKI,  Piotr Iltx, Variacions sobre un tema rococó 
BEETHOVEN, Simfonia nº 4  
MENDELSSHONN, Les Hèbrides  

 11 Març

19:00h.

 

AUDITORI DE GIRONA
PHILARMONIA DE LONDRES
Philarmonia Orchestra
Sergei Redkin, piano
Karl-Heinz Steffens, director 
PROGRAMA
MENDELSSOHN, Obertura “Les Hèbrides”, op. 26 
CHOPIN, Concert per a piano nº 1, op. 11 
BEETHOVEN, Simfonia nº 3, en Mi b M., op. 55 “Heroica”   

 12 Març

20:30h.

 

L’AUDITORI
HEROICA
 
Philarmonia Orchestra
Sergei Redkin, piano
Karl-Heinz Steffens, director 
PROGRAMA
MENDELSSOHN, Obertura “Les Hèbrides”, op. 26 
CHOPIN, Concert per a piano nº 1, op. 11 
BEETHOVEN, Simfonia nº 3, en Mib M., op. 55 “Heroica”  

15 Març

20:00h.

 

PALAU DE LA M’USICA CATALANA
L’HEROICA DE BEETHOVEN
Gabriela Montero, piano
Orquestra Cadaqués
Jaime Martín, director
PROGRAMA
ALBENIZ-RUEDA, Eritaña y Rondeña
RACHMÀNINOV,   Concert per a piano nº 2, Do m, op. 18 
BEETHOVEN,        Simfonia nº 3, en Mib M., op. 55 “Heroica”

18 Març

19:00h.

 

TEATRE-AUDITORI DE SANT CUGAT 
ARA MALIKIAN
Ara Malikian, violí
Humberto Armas, viola
Hector El Turco, percussió
Cristina López, violoncel
Jorge Guillén del Castillp, violí
Tania Bernaez Abad, contrabaix
Nantha Kumar, taules índies
Tony Carmona, guitarra
PROGRAMA
VARIS ARTISTES, “La increible historia de Violín”

18 Març

19:00h.

 

AUDITORI DE GIRONA
SONATA DE FRANK
Joel Bardolet, violí 
Marc Heredia, piano
PROGRAMA
SCHUBERT, Sonatina en Re M, D.384  
MESIAEN,    Thème et variations 
FALLA / KOCHANSKI, Suite populaire espagnole 
FRANCK,     Franck, Sonata per a violí i piano, en La M.  

20 Març

20:30h.

 

PALAU DE LA MÚSICA CATALANA
CONCERTS PER A PIANO DE BACH
Capella Andrea Barca 
Sir Andrá Schiff, piano i direcció 
PROGRAMA
BACH, Concerts per a piano i orquestra 

 

22 Març

20:00h.

 

PALAU DE LA MÚSICA CATALANA
PASSIÓ SEGONS SANT MARC, DE BACH 
Marta Mathéu, soprano 
Raffaele Pé, contratenor 
David Szigetvári, tenor
Reinoud van Mechelen, tenor
Konstantin Wolff, baix
VEUS-Cor Infantil Amics de la Unió
Josep Vila i Jover, direcció cor
La Capelle Reial de Catalunya
Le Concert des Nations
Manfredo Kraemer, concertino
Lluís Vilamajó, preparació del conjunt vocal
Jordi Savall, direcció
PROGRAMA
BACH, Passió segons Sant Marc (BWV 247)

24 Març

21:00h.

 

TEATRE-AUDITORI DE GRANOLLERS 
PASSIÓ SEGONS SANT MARC, DE BACH 
Marta Mathéu, soprano 
Raffaele Pé, contratenor 
David Szigetvári, tenor (Evangelista)
Reinoud van Mechelen, tenor
Konstantin Wolff, baix (Jesus)
Cor Infantil Amics de la Unió, Josep Vila i Jover, direcció cor
Manfredo Kraemer, concertino
Jordi Savall, direcció
PROGRAMA
BACH, Passió segons Sant Marc

25 Març

19:00h.

 

AUDITORI DE GIRONA 
QUARTETS DE BEETHOVEN
Quartet Casals 
PROGRAMA
BEETHOVEN, Quartet nº 1, en Fa M, op. 18/1
BEETHOVEN, Quartet en Fa M, op. 14/1 
CATTANEO,   Quartet “Neben” 
BEETHOVEN, Quartet nº 12, en Mib M., op. 127   

 

 

 

 

 

ESCOLA
DE L’ÉSSER
Centre de  Teràpia i Meditació

Logo Escola de l'Ésser

Rda. General Mitre 230, pral 1a.
08006 BARCELONA
Tel. 932375289

Ús de cookies

Aquest lloc web fa ús de cookies per tal d'oferir una millor experiència d'usuari. Si continueu navegant, considerarem que n'accepteu l'ús. Podeu obtenir més informació consultant la nostra política de cookies.

Uso de cookies

Este sitio web utiliza cookies para ofrecer una mejor experiencia de usuario. Si continúa navegando está dando su consentimiento para la aceptación de su uso. Puede obtener más información consultando nuestra política de cookies.

ACEPTAR
Aviso de cookies